דברו איתנו

למידע נוסף אנא מלאו את הטופס. אנו ניצור איתכם קשר בהקדם.

הר יואש-גשרון-נחל יואש

נקודת יציאה: כ- 10 דקות נסיעה מאילת על כביש 12.
נקודת סיום: מסלול מעגלי.
אורך המסלול: כ-3 ק"מ.
דרגת קושי: קל.

תיאור המסלול

המעוניינים לפתוח את המסלול בתצפית מרהיבה על הרי אילת, סיני ומפרץ אילת מוזמנים ראשית לטפס על הר יואש. השביל המטפס על ההר קצר ונוח. בפסגה נלך לקצה המזרחי שם ישנו שילוט המזהה את הסובב אותנו.

להר יואש, תפקיד חשוב בהיסטוריה של מדינת ישראל. עד שנת 1949 ישב בו הצבא הירדני וצפה על כל האזור. ההר נקרא אז משלט הצוק או ראס א- נקב. במבצע עובדה לכיבוש אילת בשנת 1949 משלט הצוק היה מכשול גדול בדרך לאילת, שמא יתגלה המבצע ע"י אותם ירדנים היושבים בו. צה"ל השתלט על משלט הצוק הנטוש וממנו המשיך ליעדו- אילת.

נרד חזרה באותה הדרך.

בסוף השביל היורד מן ההר נפנה שמאלה עד שנפגוש בסימון הכחול, לאחר 15 דקות הליכה מישורית, נגיע לתצפית מדהימה על נחל גשרון וסיני.
עלינו להמשיך עד לקצה המצוק ולא לפנות בשלט המורה על נחל יואש.

מהתצפית נשוב חזרה לפיצול השבילים עליו פסחנו, שם יקח אותנו הסימון הכחול והשלט המורה על נחל יואש ימינה לירידה קצרה לתוך הנחל.
נמשיך עם הנחל עוד כ- 10 דקות.

חשוב לשים לב לסימון העוקף מצד ימין מפולת של סלעים וממשיך בשביל צר שבסופו מצד ימין הירידה מהנחל לכיוון הכביש.
הירידה חדה, וניתן בחלקה העליון להיעזר ביתדות המוצבות במקום.

לאחר הירידה נחצה את הכביש לכיוון הרכב המחכה לנו בסוף המסלול. בחורף יש סיכוי לגבים קטנים במידה והיו שיטפונות.

דרך הגעה

ניסע על כביש מספר 12, כביש מעלה אילת (לכיוון עובדה) כ- 10-12 דקות מהעיר עד שנפגוש באמצע עלייה תלולה בשלט המפנה שמאלה לנחל יואש. בחניון מצד ימין של הכביש נחנה את הרכב שאותו נפגוש בסוף מסלול. נמשיך וניסע עוד כ- 2-3 דקות עד שנפגוש משמאלנו שלט המורה על הר יואש. בנקודה זו נחנה את רכבנו ונצא לדרך.

 

..